Witam,

Zjawiliście się Państwo na stronie internetowej Michała Pabicha - Specjalisty z zakresu informatyki i cyberbezpieczeństwa.

Tematami wiodącym mojej strony są:

  • "informatyka",
  • "telekomunikacja", 
  • "bezpieczeństwo IT", 
  • "sieci telekomunikacyjne",
  • "systemy teleinformatyczne".

oraz regulacje prawne z tym związane. Niezaprzeczalnie zagadnienia z „Cyberbezpieczeństwa” oraz "Informatyki śledczej" – to taki jest motyw przewodni mojej strony.

Czym jest cyberbezpieczeństwo? To termin, który wbrew pozorom, w ostatnich latach zajmuje wiele dziedzin nauki, gospodarki, organizacją państwa, które mogą doprowadzić do różnego rodzaju zagrożeń. 

O tym, że mamy na przełomie XX i XXI wieku do czynienia z rewolucją informatyczną, wie każde dziecko. Wszechobecne komputery, towarzyszące nam praktycznie na wszystkich stanowiskach pracy, w szkołach, w szpitalach, w samochodach i na lotniskach, w domach, w miejscach rozrywki (na przykład jako „serca” automatów do gier albo systemy sterujące światłami w operze), a nawet chodzące z nami krok w krok w postaci procesorów wbudowanych w telefony komórkowe – są owocem tej właśnie rewolucji. Informatyka decyduje dziś o tym, jak pracujemy i jak odpoczywamy, a jej rola we wszystkich dziedzinach, w których jest stosowana, ustawicznie rośnie.             

W szczególności Internet jest czymś więcej, niż po prostu jeszcze jednym środkiem komunikacji czy też (jak to się często formułuje) – nowym medium informacyjnym. W sposób całkiem bezprecedensowy już w dziesięć lat po powszechnym udostępnieniu 1 stał się on stosem pacierzowym nowej formacji społeczno - ekonomicznej, zwanej społeczeństwem informacyjnym. Żadne inne narzędzie techniczne w dziejach nie miało tak doniosłych konsekwencji społecznych!

Postaram się omówić kilka aspektów związanych z cyberbezpieczeństwem. Pozwoli to Państwu uzmysłowić sobie skalę problemu jakie jakie stwarza funkcjonowanie Państwa oraz obywateli w cyberprzestrzeni. Cyberprzestrzenią nazywa się nie tylko Internet, ale i całą płaszczyznę przetwarzania i wymiany informacji stworzonych przez sieci i systemy teleinformatyczne oraz relację pomiędzy użytkownikami oraz urządzeniami telekomunikacyjnymi.

Pozwólcie Państwo, że będę starał się identyfikować treść zarówno do specjalistów z zakresu IT jak i też zwykłych użytkowników. Wiedza w zakresie bezpieczeństwa IT pozwoli Państwu praktycznie zminimalizować zagrożenia oraz unikać czynników niebezpiecznych zarówno w sieciach i systemach teleinformatycznych. Po to stworzyłem tę stronę internetową.

Ponadto w sekcji Linki zamieściłem mnóstwo odnośników do adresów stron internetowych, które w mojej ocenie każdemu obywatelowi Polskiemu jest potrzebne. 

Znalezione obrazy dla zapytania amw gdynia       Znalezione obrazy dla zapytania ncbir     Podobny obraz    Znalezione obrazy dla zapytania simp

 

 

 

0
0
0
s2smodern
008128
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ostatni tydzień
Ten miesiąc
Ostatni miesiąc
Wszystkie
10
41
151
7724
743
785
8128
Twoje IP: 3.91.79.74
2019-03-21 05:54